حضور جامعه قرآنی در شعبه اخذ رای مسجد لویزان

ویژه‌برنامه «خادم جمهور» به طور مستقیم از محل استقرار واحد سیار رادیو قرآن در مسجد لویزان تا پایان وقت اخذ رأی در حال پخش است كه طی آن در پویشی پیامكی از مخاطبان خواسته می‌شود تا با بیان آیه‌ای، مردم را برای شركت در انتخابات تشویق كنند.

1403/04/08
|
15:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ ویژه‌برنامه «خادم جمهور» به مناسبت برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به طور مستقیم و به محض شروع فرایند رأی‌گیری، صبح امروز جمعه 8 تیرماه به روی آنتن شبكه رادیویی قرآن رفت.

اجرای این ویژه‌برنامه كه واحد سیار شبكه رادیویی قرآن مستقر در مسجد جامع لویزان تهران اقدام به پخش آن كرد، حمید عبیری و غلامرضا احمدی به عنوان مجری و نیما غفارزاده و طاهره شاهچراغ به عنوان گزارشگر به عهده داشتند.

شبكه رادیویی قرآن به مناسبت برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پویشی پیامكی را نیز راه‌اندازی كرد كه طی آن از عموم شنوندگان این شبكه رادیویی خواست تا با منطق قرآنی خطاب به آنهایی كه همچنان برای شركت در انتخابات مردد هستند، آیه‌ای را بیان كنند كه آنها را تشویق و مجاب به شركت در انتخابات كنند و از طریق سامانه پیامكی 30000100 آیه قرآنی مورد نظر را ارسال كنند.

همچنین اعلام شد كه علاقه‌مندان می‌توانند تصاویر خود از حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری را از طریق پیام‌رسان بله به نشانی radio_quran.ir@ ارسال كنند تا از طریق رادیو‌نمای قرآن، ترتیل و تلاوت به نمایش درآید.

در دقایق نخست پخش این برنامه از شبكه رادیویی قرآن، سخنان مقام معظم رهبری كه پس از شركت در رأی‌گیری، آن ایراد فرمودند پخش شد و در ادامه اكبر رضاییان، فعال قرآنی كه برای شركت در انتخابات به مسجد جامع لویزان آمده بود در گفت‌و‌گویی كوتاه با اشاره به آیه 60 سوره انفال، مردم را به مشاركت در انتخابات تشویق كرد و به این بهانه تلاوت آیات 59 و 60 سوره انفال با صدای محمد عبدالعزیز حصان پخش شد.

در بخش دیگری از این برنامه نیما غفارزاده اسامی 20 برگزیده مسابقه پیامكی «خادم ملت» رادیو قرآن كه از هفدهم خردادماه هر روز با طرح یك سؤال برگزار می‌شد، اعلام كرد.

عباس سلیمی؛ پیشكسوت و خادم‌القرآن در ارتباط تلفنی كه با این ویژه‌برنامه برقرار كرد با اشاره به اینكه انتخابات هدیه نظام اسلامی به ملت ایران است، گفت: در تمام تاریخ چنین سامانه‌ای كه طی آن مردم ایران بتوانند با شركت در آن در تعیین سرنوشت خودشان سهیم باشند، وجود نداشته است و لذا مردم باید از این فرصت و سهمی كه در اختیار دارند نهایت استفاده را برای حضور در این عرصه به عمل آورند.


وی به آیه 8 سوره منافقون كه می‌فرماید: «وَلِلَّهِ العِزَّةُ وَلِرَسولِهِ وَلِلمُؤمِنینَ وَلٰكِنَّ المُنافِقینَ لا یَعلَمونَ» اشاره كرد و گفت: عزت و سربلندی از آن رسول و مؤمنان است و لذا باید برای عزت و سربلندی ایران اسلامی در این انتخابات حاضر شد و به نامزد اصلح رأی داد.

عباس سلیمی در بخش دیگر از گفت‌و‌گوی تلفنی خود به رئیس‌جمهور منتخب مردم به واسطه رأی مردم نیز توصیه كرد تا طرح‌ها و نكاتی راهبردی سایر كاندیداها را نیز سرلوحه امور اجرایی خود قرار دهد و اگر به ویژه در امور معیشتی و اقتصادی مردم كارساز است، آن را به كار بندد، چرا كه در شرایط كنونی هیچ چیز جز خدمت به مردم مهم‌تر نیست.

پس از این گفت‌و‌گوی تلفنی، مخاطبان شبكه رادیویی قرآن، تلاوت آیات 8 تا 9 سوره «منافقون» با صدای محمود علی‌البنا را شنیدند و در ادامه استودیو پخش رادیو قرآن، تلاوت آیاتی از سوره «فاطر» و سوره «عادیات» را با صدای مهدی عادلی پخش كرد.

رحیم قربانی؛ مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ نیز با حضور در مسجد جامع لویزان ضمن انداختن رأی خود در صندوق انتخابات در گفت‌و‌گوی شبكه رادیویی قرآن شركت كرد؛ نیما غفارزاده از وی پرسید به چه آیه‌ای از قرآن استناد می‌كنید تا انگیزه‌ای برای مردم برای حضور پُرشور در انتخابات شود، گفت: می‌توان به آیه 7 سوره مباركه محمد(ص) اشاره كرد كه می‌فرماید: «یَـٰٓأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُوٓاْ إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ یَنصُرۡكُمۡ وَیُثَبِّتۡ أَقۡدَامَكُمۡ» و گفت: امروز شركت در انتخابات نصرت الهی است و یاری رساندن به دین اسلام است و از آنجایی كه ایران اُم‌القرای جهان اسلام است و چشم محور مقاومت به ما دوخته شده است، لذا شركت در انتخابات موجب امیدبخشی این جریان خواهد شد.

مسئول گروه همخوانی «محمد رسول‌الله» ادامه داد: به تازگی این گروه با استناد به قرآن، فرمایش رسول و معصومین(ع)، امام راحل و مقام معظم رهبری و وصیت‌نامه شهدا 63 دلیل به شماره عمر پربركت حضرت رسول(ص) كه شركت در انتخاب را بسیار مهم می‌داند استخراج كرده و آنهایی كه همچنان دو دل برای شركت در انتخابات هستند، تنها با شنیدن یكی از آن 63 دلیل، دیگر بهانه‌ای برای عدم شركت در انتخابات نخواهند داشت.

وی درباره دیگر فعالیت‌های گروه همخوانی «محمد رسول‌الله» به عنوان بزرگترین گروه همخوانی و تواشیح جهان اسلام گفت: بیش از یك‌ماه پیش این گروه با حضور بر روی عرشه ناوشكن دنا و ناوشكن شهید رودكی در پهنه خلیج فارس اقدام به ضبط برنامه‌هایی در مورد غرورآفرینی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان عملیات 360 كه دریانوردی دور دنیا بود، كردند كه این اجراها به مرور رونمایی خواهد شد.

دیگر چهره قرآنی حاضر در مسجد جامع لویزان حجت‌الاسلام علیرضا رضاییان از فعالان قرآنی بود كه حضور پرشور مردم را موجب یأس دشمنان دانست و گفت: عبارتی در آیه 148 سوره مباركه «بقره» است كه می‌فرماید: «فَاسْتَبِقُوا الْخَیْراتِ»؛ شركت در انتخابات جزو خیرات است كه باید در آن سبقت گرفت و از همه آحاد مردم درخواست می‌كنم كه در ساعات اولیه رأی‌گیری به شعب بیایند و شركت در انتخابات را به ساعات آتی موكول نكنند.

حجت‌الاسلام سیدیاسر علوی؛ امام جماعت مسجد جامع لویزان دیگر فرد حاضر در استودیوی سیار رادیو قرآن بود كه ابتدا به بیان برخی فعالیت‌های قرآنی این مسجد پرداخت و سپس ادامه داد: عدم شركت در این انتخابات از سوی برخی كه همچنان با صندوق‌های رأی قهر هستند یا مردد شركت در این انتخابات هستند، نمی‌توان راهگشا باشد و باید برای تعالی این كشور و پیشرفت آن در این انتخابات شركت كرد.

سیدحسن ربیعیان دیگر چهره پیشكسوت قرآنی با حضور در این مسجد ضمن شركت در انتخابات در سخنان كوتاهی گفت: بر همگان واجب است كه در تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری در این امر خطیر حضور داشته باشند و برپایه تحقیق نامزد اصلح را انتخاب كرده و امنیت كشور را تضمین كنند.

وی به آثار مثبت اجتماعی شركت در انتخابات اشاره كرده و گفت: انتخاب اصلح و فردی كه از قدرت كافی و مدیریت كامل برخوردار باشد می‌تواند، مسائل و مشكلات كشور را حل و فصل نماید و اثر خارجی آن هم این است كه ما در برابر تهدید دشمنان، امنیت بیشتری داشته باشیم.

سیدحسین ربیعیان؛ قاری جوان و فرزند سیدحسن ربیعیان نیز كه به همراه پدر در انتخابات شركت كرده بود، گفت: در مسیر كه برای شركت انتخابات بودم، همواره به یاد شهید رئیسی بودم و این آیه از سوره مباركه «آل عمران» كه می‌فرماید: «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ»
زمزمه می‌كردم و اعتقاد دارم كاری كه ما در راه اعتلای این كشور می‌كنیم و آن شركت در انتخابات است، در برابر كاری كه شهید رئیسی كرد و جان خویش را فدا كرد، ناچیز است.

وی در ادامه و به خواست مجری برنامه این آیه از سوره «آل عمران» را تلاوت كرد.

محمدرضا پورزرگری؛ قاری پیشكسوت قرآنی نیز از دیگر چهره‌های قرآنی حاضر در مسجد جامع لویزان بود كه تلاوت اذانگاهی این برنامه را عهده‌دار شد و آیات 19 تا 29 سوره مباركه «رعد» را تلاوت كرد و در ادامه نیز اذان ظهر به افق تهران با صدای مرحوم حسین صبحدل اقامه شد.

پخش این برنامه تا پایان وقت قانونی انتخابات از موج FM ردیف 100 مگاهرتز ادامه دارد و پیشكسوتان و جوانان قاری و حافظ قرآن كریم می‌توانند در این شعبه اخذ رای حضور یابند.

دسترسی سریع