راه اندازی مراكز نیكوكاری تخصصی قرآن در مراكز استانها همزمان با دهه كرامت

مدیرعامل اتحادیه كشوری مؤسسات و تشكل‌های قرآن و عترت: طی توافق انجام شده با كمیته امداد امام خمینی(ره) مقرر شد تا پایان دهه كرامت، مراكز نیكوكاری تخصصی قرآن در تمامی استان‌ها راه‌اندازی شود.

1402/03/05
|
22:49

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ محمد انجم شعاع، مدیر عامل اتحادیه كشوری موسسات و تشكلهای قرآن و عترت طی ارتباط تلفنی با برنامه والعصر بیان كرد:"پشتوانه اصلی كار قرآنی در این چند هزار موسسه قرآنی پشتیبانی های مردمی است، اساسا تكیه گاه اصلی كار قرآنی در ساختارهای مردم نهاد حمایتهای مردمی است نه اعتبارات و مصوبه های دستگاههای دولتی و اعتبارات سنواتی، بنابراین ما به دنبال یك فرآیند و مسیری بودیم كه بتوانیم جلب مشاركتی از سوی خیرین برای وقف قرآن داشته باشیم. راه اندازی مجمع خیرین در 2 دستگاه سازمان تبلیغات و ارشاد تجربه ای بود كه به سرانجام نرسید اما الحمدلله با تعاملی كه با كمیته امداد امام خمینی (ره) صورت گرفت، اولین مركز تخصصی قرآنی با عنوان مركز نیكوكاری در حال شكل گیری می باشد با این تفاوت كه در مراكز نیكوكاری كه تحت پوشش این مجموعه بزرگ است به معیشت و مشكلات عمومی دهكهای پایین جامعه رسیدگی خواهد شد .بنابراین اولین تفاوت مراكز نیكوكاری شكل گرفته با سایر مراكز در بخش اول جلب مشاركتهای مردمی است و در هزینه كرد بدین صورت است كه متبرعین، خیرین و واقفین محترم اعلام می كنند كه مثلا این مبلغ برای حفظ قرآن، این میزان برای توسعه فرهنگ قرآنی در مناطق محروم و در توسعه سواد قرآنی ، مفاهیم قرآن و تفسیر قرآن و ... می باشد. و ان شالله این مسیر با شكل گیری همه مراكز نیكوكاری استانها در همین دهه، قبل از ولادت امام رضا (ع) در 31 استان كشور شكل گیری خواهد شد".
آقای انجم شعاع همچنین در بخش دیگری از سخنان خود افزود:"كمتر از 2 درصد موقوفات كشور به قرآن اختصاص داده شده و بیشتر به موضوع اهل بیت اختصاص دارد و این خلا هم وجود دارد كه ما نتوانستیم موقوفات محكم و قوی را برای پایداری منابع موسسات ایجاد كنیم. البته در مركز قرآنی اوقاف و سازمان اوقاف و امور خیریه كارهایی را برای توسعه وقف قرآنی شروع كرده اند".
مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای خبری برنامه والعصر و نیز "عصر مجازی" را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.

در میز خبر برنامه والعصر عنوان شد:
راه اندازی مراكز نیكوكاری تخصصی قرآن در استانها همزمان با دهه كرامت
برپایی نمایشگاه تصویرسازی آیات قرآن در كرج
لزوم تعریف فضای آموزشی در كنار جشنواره های قرآنی
درخشش حافظان سوره صف و انس با دعا در موسسه مهد قرآن
گفتگو با دبیر بنیاد خیری در اختتامیه ششمین جشنواره صحیفه سجادیه با محوریت گام دوم انقلاب اسلامی در بندرعباس و گفتگو با حجه الاسلام تقوی رییس استانی نهادهای هرمزگان

برنامه والعصر به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر یكشنبه تا چهارشنبه بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

https://rubika.ir/radioquran_ir 🆔


راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع