تشریح برنامه های دوره تخصصی ارتقاء حافظان قرآن كریم

دوره تخصصی ارتقاء حافظان قرآن كریم به همت تولیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع (ع) و با همكاری موسسه صهبای نور قم آغاز شده است.

1402/03/03
|
10:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن؛ جناب آقای حجت قارایی حافظ كل قرآن و مدیر موسسه قرآنی صهبای نور قم در پی ارتباط تلفنی با برنامه والعصر روز دوشنبه 1 خرداد ماه در این خصوص بیان كرد:« موسسه قرآنی صهبای نور قم در 2 قسمت تبلیغی-ترویجی و آموزشهای تخصصی در سطح استان قم و كشور فعالیت دارد . دوره تخصصی كه در حال حاضر مشغول برگزاری آن هستیم؛ دوره ارتقای حافظان قرآن كریم می باشد كه با توجه به كم بودن فضای تثبیت برای این عزیزان تصمیم به برگزاری دوره حفظ 10 جزء، 20 جزء و كل قرآن، مخصوصا برای حافظان كل كه بعد از دوران حفظ اغلب مشكل تثبیت دارندو همچنین برای آمادگی حضور حفاظ در مسابقات آزمونهای تخصصی و عمومی گرفته شد».
قارایی ادامه داد:«از ابتدای زمستان سال 1401دوره ای را نه فقط از حافظان قم بلكه از سراسر كشور بصورت حضوری و مجازی شروع كرده ایم و در حال حاضر طبق آخرین آمار در خدمت 128 نفر از حافظان محترم شهر مقدس قم و كل كشور هستیم . در این دوره تخصصی ارتقایِ حافظان كه به همت تولیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع فرزند امام جواد(ع) قم كه اهتمام بسیار ویژه ای به بحث آموزش قرآن و برنامه های قرآنی دارند با همكاری موسسه صهبای نور آغاز شده است؛ به جهت بهره مندی حافظان حداقل 10 جزء قرآن كریم در طول یك سال كارگاه صوت و لحن، تجوید و وقف در كنار تثبیت، برگزار می شود. همچنین در این دوره ها، مشاوره هایی در رابطه با بحث حضور در مسابقات و مبحث آزمونهای تخصصی و عمومی حافظین ارائه می گردد. رویكرد ما این است كه یك حافظ كل پس از یك سال علاوه بر اینكه تثبیت حفظ را انجام داده باشد حافظ مسلطی به مباحث صوت ولحن ، تجوید ، وقف و ابتدا نیز شده باشد».
مشروح كامل این گفتگو و سایر بخشهای خبری برنامه والعصر و نیز "عصر مجازی" را می توانید از آرشیو برنامه واقع در تارنمای شبكه رادیویی قرآن به نشانی www.radioquran.ir دریافت نموده و بشنوید.
در میز خبر برنامه والعصر عنوان شد:
حضور گروههای تواشیح در بخش آوایی مسابقات سراسری قرآن
میزبانی آستان امامزادگان محمد (ص) و سكینه خاتون (سلام ا... علیها ) البرز از كرسی تلاوت رضوی
دوره توانمندسازی رابطین جلسات خانگی قرآن كریم- ستاره ساز 3 برگزار می شود
آغاز دوازدهمین دوره اعطای مدرك تخصصی به قاریان و مدرسان قرآن
میزبانی آستان امامزادگان البرز از 4 محفل قرآنی
برگزاری نمایشگاه نگارگری و خوشنویسی با عنوان نقشهای لاجوردی
سطح مطلوب قاریان در جشنواره قرآنی وزارت بهداشت
و بزرگداشت دهه كرامت در 35000 مسجد

برنامه والعصر به تهیه كنندگی اسماعیل شامانیان و محبوبه كلانتر یكشنبه تا چهارشنبه بصورت زنده تهیه و از شبكه رادیویی قرآن پخش میشود.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایت www.radioquran.ir از پخش زنده شبكه استفاده و در جریان آخرین خبرهای رادیو قرآن قرار بگیرند.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.

📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://ble.ir/radioquran_ir 🆔

https://eitaa.com/radioquran_ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع